Občanská vybavenost v Rosicích

Rosice poskytují základní občanskou vybavenost, kterou byste od malého města očekávali. Zdravotní středisko na náměstí poskytuje zázemí pro praktické a dětské lékaře a zubní lékaře. Přímo na náměstí jsou 3 lékárny. Ve zdravotním středisku Agni pod náměstím najdete ordinace gynekologie, interny, oční, neurologie, ortopedie, ušní-krční-nosní a rehabilitaci. Nejbližší velká nemocnice je v Brně Bohunicích nebo v Ivančících.

logopedická školka Rosice
logopedická školka Smetanova

Ve městě sídlí dvě mateřské školky, MŠ Zámecká a MŠ Husova s logopedickou pobočkou na ul. Smetanova. Základní škola Rosice je devítiletou školou s cca 500 žáky a zaměřuje se na environmentální výchovu. Ve městě je také Základní umělecká škola a Středisko volného času. Ze středních škol je nejblíže šestileté Gymnázium Zastávka v sousední obci.

Potraviny, spotřební zboží, oblečení nebo obuv můžete nakupovat v řadě obchodů na náměstí nebo v blízkém okolí. Z řetězců jsou zde zastoupeny Tesco, Lidl, Penny market, elektro Euronics a drogerie Teta. Rosice nemají pravidelný zemědělský trh, ale na I. nádvoří rosického zámku se konají každý měsíc od března do října farmářské trhy.

Rosice Zámecké kulturní centrum
Zámecké kulturní centrum

O dostatek kulturních akcí se stará Kulturní informační centrum Rosice zřízené městem a občanské sdružení Mateřské centrum Kašpárkov. Mezi známé kulturní události patří v červenci Vozatajské závody, koncem srpna Rytířské klání o srdce dívek a paní a v září konané Česnekové slavnosti. V budově zámku sídlí Městská knihovna a město má také své kino Panorama 3D.

Sportovci mohou využít fotbalový stadión, sokolovnu nebo zimní stadión. Městské koupaliště je bohužel mimo provoz.

V době internetového bankovnictví již do banky chodit téměř nemusíte, ale kdyby přeci jen jste museli, v Rosicích mají své pobočky Česká spořitelna a Komerční banka. Mimo tyto banky má zde bankomat ještě ČSOB.